FAQ – Często zadawane pytania

1. Jakie są godziny otwarcia placówki?

Pluszowy Domek czynny jest w godzinach od 7.00 do 18.00.

Istnieje możliwość skorzystania z opieki nad dzieckiem zarówno przed godziną 7.00 jak i po godzinie 18.00 ( po ustaleniu z właścicielem przedszkola ).

2. Ilu opiekunów jest w grupie?

W każdej grupie wiekowej jest wychowawca i asystentka.

3. Czy w przedszkolu jest psycholog?

W przedszkolu jest psycholog, który udziela konsultacji nauczycielom, obserwuje dzieci i pomaga w rozwiązywaniu trudnych problemów wychowawczych. Z indywidualnych porad psychologa skorzystać mogą również rodzice po uprzednim umówieniu terminu z właścicielem przedszkola.

4. czy w przedszkolu jest logopeda?

W przedszkolu jest logopeda, który otacza dzieci profilaktyką logopedyczną. Poprzez atrakcyjne dla dzieci zabawy kształtuje poprawne nawyki związane z mówieniem, raz w miesiącu prowadzi zajęcia. ortofoniczne w grupach przedszkolnych oraz raz w tygodniu indywidualne zajęcia z dziećmi, które wymagają pomocy logopedycznej.

5. Czy dzieci leżakują w przedszkolu i czy leżakowanie jest obowiązkowe?

Po obiedzie nauczyciele organizują wypoczynek. W grupach najmłodszych dzieci mają możliwość drzemki na wygodnych leżaczkach. Nie jest to jednak tradycyjne leżakowanie. Dzieci, które nie potrzebują snu mogą w tym czasie rysować, bawić się układankami lub słuchać bajek.

6. Czy dzieci codziennie wychodzą na dwór?

Staramy się codziennie wychodzić z dziećmi na plac zabaw a przy sprzyjającej pogodzie chodzimy na spacery i piesze wycieczki do pobliskiego lasu. Latem i wiosną nasze przedszkolaki korzystają również z zacienionego tarasu przylegającego bezpośrednio do sali edukacyjnej.

7. Czy podaję się dziecku leki w przypadku choroby?

W przedszkolu nie podaje się dzieciom lekarstw, z wyjątkiem udokumentowanych przypadków chorób przewlekłych dziecka (np. cukrzycy), kiedy występuje konieczność stałego ich podawania.

8. Jak można skontaktować się z przedszkolem?

Mogą Państwo skontaktować się z przedszkolem za pośrednictwem maila lub telefonicznie z właścicielem placówki. Dane te znajdują się na stronie internetowej Pluszowego Domku w zakładce kontakt. Rodzice dzieci uczęszczających do Pluszowego Domku otrzymują numer telefonu stacjonarnego bezpośredniego do placówki.

9. Czy w przedszkolu organizowane są urodziny dziecka?

Istnieje możliwość zorganizowania urodzin dziecka w każdej grupie wiekowej po wcześniejszym ustaleniu terminu imprezy.

10. Czy dzieci w przedszkolu są ubezpieczone?

Wszystkie dzieci ubezpieczone są od następstw nieszczęśliwych wypadków. Firmą ubezpieczającą jest PZU.

11. Od jakiego wieku można zapisać dziecko do Pluszowego Domku?

Do oddziału żłobkowego przyjmujemy dzieci od 5-tego miesiąca życia, a do przedszkola od 2,5 roku.

12. Jakie zajęcia dodatkowe odbywają się w placówce?

W przedszkolu przygotowana jest bogata oferta zajęć dodatkowych min: zajęciach plastycznych ( z wykorzystaniem różnych metod plastycznych), zajęciach muzycznych (taniec, nauka piosenek, gimnastyka relaksacyjna), bajkoczytaniu, teatrzykach, języku angielskim, informatyce, gimnastyce buzi i języka  (nauka krótkich wierszyków i rymowanek), taniec nowoczesny, rytmice, korektywie, zajęciach ortofonicznych z logopedą, imprezach okolicznościowych ( Mikołajki, Wigilia, Bal Karnawałowy, Wielkanoc, Walentynki, Dzień Dziecka, urodziny i wszystkie inne ważne dni w kalendarzu przedszkolaka). Po indywidualnych uzgodnieniach z Rodzicami, dzieci mogą uczestniczyć między innymi w zajęciach: zajęcia etniczno-bębniarskie, ceramika, basen, szachy. Jeżeli istnieje potrzeba poszerzenia naszej oferty jesteśmy otwarci na Państwa sugestie.

13. Czy dzieci uczą się w przedszkolu gry na instrumentach muzycznych?

W naszym przedszkolu odbywają się zajęcia etniczno-bębniarskie na których dzieci uczą się prostych rytmów i melodii grając na bębnach. Oprócz tego istnieje możliwość indywidualnej nauki gry na keyboardzie.

14. Czy w przedszkolu możliwe jest zapewnienie diety dzieciom alergicznym?

W przypadku dziecka z alergią pokarmową przedszkole zapewnia dietę eliminacyjną polegającą na wykluczeniu z jadłospisu produktów powodujących alergię. W naszej ofercie mamy również dietę wegeteriańską.

15. Czy w przedszkolu i żłobku praktykowane są tzw. dni adaptacyjne?

W przedszkolu i w żłobku prowadzimy zajęcia adaptacyjne. Odbywają się one w tygodniu poprzedzającym przyjście dziecka do naszej placówki. Trwają od poniedziałku do piątku jedną godzinę dziennie i mają na celu zapoznanie się malucha z miejscem, dziećmi oraz z wychowawcami. Termin adaptacji ustalany jest w momencie zapisania dziecka do Pluszowego Domku.

17. Kiedy można zapisać dziecko do przedszkola lub żłobka?

Rekrutacja trwa przez cały rok szkolny. Wpisowe wpłacane jest po podpisaniu deklaracji pobytu dziecka, gwarantuje rezerwację miejsca w przedszkolu.

18. Czy dziecko musi brać udział w zajęciach?

Nauczyciele i instruktorzy organizują proces dydaktyczny w sposób atrakcyjny i zróżnicowany, zachęcając wszystkie dzieci do czynnego uczestnictwa w zajęciach. Jeśli dziecko nie ma ochoty na udział w proponowanych zabawach może w tym czasie przeglądać książki, rysować lub bawić się indywidualnie.