Zajęcia podstawowe

6edukacja-zajecia-podstawowe-nad-tekstem--1024x767

Nauczanie przedszkolaków odbywa się w oparciu o program wydawnictwa Nowa Era.
W ubiegłych latach program ten został uhonorowany pierwszą nagrodą Best European Schoolbook Award jako najlepszy pakiet edukacyjny w Europie. Treści zawarte
w programie zachęcają nauczyciela do pracy opartej na działaniu, indywidualizacji
i różnicowaniu we wszystkich obszarach: społecznym, emocjonalnym, poznawczym
i fizycznym. Program akcentuje wspieranie rozwoju dziecka, umożliwianie zaspokajania jego aktualnych potrzeb oraz dostosowywanie zadań do rozpoznanego poziomu rozwojowego. Istotna jest również jakość i użyteczność materiałów edukacyjnych, w tym programie są one bardzo przyjazne dzieciom.

Podstawę programową Nauczycielki uzupełniają o sprawdzone i rekomendowane, wspierające metody nauczania.

11-edukacja-zajecia-podstawowe-wkomponowane-w-tekst--224x300Dziecko zaczynające edukację przedszkolną, na tym etapie rozwoju nabywa poczucie własnej tożsamości, zaczyna rozróżniać kształt poszczególnych liter. Na tym etapie najlepiej sprawdza się Odimienna metoda nauki czytania, dr Ireny Majchrzak. Ten innowacyjny projekt edukacyjny wykorzystywany jest do nauki w naszym przedszkolu. Dzieci prowokowane są do odkrywania logiki alfabetycznego szyfru na drodze samodzielnego rozumowania. Początkiem jest imię dziecka, które staje się słowem otwierającym świat pisma.

W celu przygotowania dzieci do szkolnej nauki matematyki korzystamy z metody nauczania opracowanej przez Edytę Gruszczyk – Kolczyńską i Ewę Zielińską. Dzieci uczą się podstawowych działań i pojęć matematycznych poprzez rozumienie następstw – przyczyny i skutku, orientację w przestrzeni i nabieranie doświadczenia.